More stories

 • in

  Zyrtare: Skenderbeu firmos me ish lojtarin e Kombëtares

  Skenderbeu ka firmosur me ish lojtarin e Kombëtares U17, U19 dhe U21, Harallamb Qaqi. Lajmin e ka bërë të ditur vet klubi korçar, i cili i ka uruar mirëseardhje 27 vjeçarit. ✍️ Harallamb Qaqi, pjesë e familjes bardhekuqe për sezonin 2020/21❗️ Qëndërmbrojtësi 27 vjeçar me një eksperincë të madhe mbi supe ka zgjedhur të përfaqësojë […] More

 • in ,

  Ismet Munishi i “lutet” Edi Ramës

  Në një kohë kur futbolli në Shqipëri ka ndaluar, dhe negociatat mes qeverisë dhe Liges profesioniste po vazhdojnë një kërkesë e pazakontë ka shkuar kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama.Pikërisht është , trajneri i Ballkanit te Suharekës Ismet Munishi, ai që ka komentuar në profilin zyrtar të kryeministrit, duke i kërkuar që të bëjë kompromis dhe […] More

 • in ,

  Ulen gjakrat: Ja kur vendoset përfundimisht për bojkotin

  Bojkotit të futbollit po shkon ndoshta drejt fundit. Këtë të enjte, presidenti i Ligës Profesioniste të Futbollit dhe i Fidel Ylli, personi i deleguar nga qeveria për të diskutuar mbi këtë çështje, patën një takim në zyrat e ministrisë së finanncave ku diskutuan pikërisht mbi mundësinë e rinisjes së futbollit dhe gjetjes së një zgjidhje […] More

 • in ,

  Bojokoti: Qeveria shqiptare, “gjysëm hapi”për kërkesat e Ligës profesioniste?

  Qeveria shqiptare, ka bërë një “gjysëm hapi” për të plotësuar një nga katër kërkesat e futbollit. Ministra e Ekonomisë Anila Denaj, ditën e sotme ka prezantuar në parlament për uljen e TVSH-së nga 20% në 6% të investimeve në infrastrukturën sportive. Qeveria shqiptare po ndërmerr një masë, e cila vjen në vijim të disa masave […] More

 • in

  Futbolli në Shqipëri kërkon sponsor

  Liga Profesioniste, ka njoftuar se po kërkon sponsor gjeneral për fillimin e sezonit të ri 2020-21. Veç tjerash, sponsori i ri do të ketë të drejtën të e ndërrimit të emrit në elitën e futbollit shqiptar.Me poshtë mund të lexoni njoftimin e plotë N J O F T I M Liga Profesioniste e Futbollit njofton […] More

 • in ,

  Tre skenarët për rikthimin e futbollit në Shqipëri

  Presidenti i Apolonisë Koço Kokëdhima është një nga të zgjedhurit e Ligës Profesioniste për të negociuar me qeverinë për plotësimin e kërkesave të klubeve të futbollit, por njëkohësisht edhe një nga mbështetësit e promovuesit kryesorë të bojkotit të futbollit momentalisht në vend. Pasditen e sotme Kokëdhima ishte në një lidhje direkte me emisionin “Sport Time” […] More

 • in

  Kastrioti merr ish portierin e Kombëtares

  Klubi krutan, Kastrioti ka arritur marrëveshjen me portierin 39-vjeçar Isli Hidi. Edhepse bojkoti po vazhdon në Kategorinë Superiore, merkato e ekipeve nuk eshte ndalur per asnje moment. Isli Hidi u rikthye në Kategorinë Superiore në verën e 2018-ës dhe u aktivizua fillimisht me Teutën e më pas me Bylisin sezonin e kaluar, ku më tepër […] More

 • in ,

  Liga profesioniste e futbollit merr vendim lidhur me bojkotin e kampionatit

  Vendimi është bërë publik sot pas takimit të zhvilluar në ambientet e “Air Albania”, ku i pranishëm ishin përfaqësues të klubeve të Superiores, si dhe Sekretari i Përgjithshëm i FSHF-së, Ilir Shulku, me shefin e garave, Marjus Sulejmani si dhe Presidenti i Ligës, Edvin Libohova. Presidenti i Ligës, Edvin Libohova u shpreh sot se qëndrimi është i […] More