More stories

 • in

  Kombëtarja e femrave grumbullohet për ndeshjen me Skocinë

  Kombëtarja shqiptare e femrave ka filluar ditën e sotme grumbullimin për ndeshjen kualifikuese ndaj Skocisë, të vlefshme për eliminatoret e UEFA Women’s EURO 2021.Trajneri Armir Grima ka grumbulluar për këtë ndeshje 20 vajza të cilat luajnë në kampionatin shqiptar dhe në atë të huaj. Seancat stërvitore, ekipi ynë i vajzave do t’i zhvillojë në qytetin […] More

 • in

  Tirana vendos për transferimin e Muçit

  Telenovela Ernest Muçi, te Tirana duket se ka përfunduar, të paktën përkohësisht. Klubi kryeqytetas ka bindur sulmuesin e tij Ernest Muçin të qëndrojë edhe për një sezon në shtëpinë bardheblu. Lajmi u dha nga 25-herë kampionët e Shqipërisë në faqen zyrtare. Tirana njofton rinovimin e kontratës me lojtarin Ernest Muçi.Klubi i futbollit Tirana njofton vazhdimësinë […] More

 • in

  Zyrtare: Skenderbeu firmos me ish lojtarin e Kombëtares

  Skenderbeu ka firmosur me ish lojtarin e Kombëtares U17, U19 dhe U21, Harallamb Qaqi. Lajmin e ka bërë të ditur vet klubi korçar, i cili i ka uruar mirëseardhje 27 vjeçarit. ✍️ Harallamb Qaqi, pjesë e familjes bardhekuqe për sezonin 2020/21❗️ Qëndërmbrojtësi 27 vjeçar me një eksperincë të madhe mbi supe ka zgjedhur të përfaqësojë […] More

 • in

  Meta dekoron katër ish lojtarë të Partizanit

  Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka dekoruar 4 ish-futbollistë të Partizanit dhe Kombëtares. Në një ceremoni të mbajtur në ambientet e presidencës, presidenti i republikës ka dekoruar me titullin “Mjeshtër i Madh”,  ish-mbrojtësin dhe trajnerin e Partizanit, Sulejman Starova, , ish-mesfushorin Ilir Lame, ish-sulmuesin Ylli Shehu si dhe ish-portierin Mikel Janku (pas vdekjes). More

 • Hot Popular

  in ,

  Kosova apo Shqipëria? Përgjigjet Ademi

  Emri i Kemal Ademit kohëve të fundit ka qenë jo pak i përfolur në mediat e shkruara, për shkak të zgjedhjes për ta përfaqësuar Zvicrën apo Kosovën. Futbollisti me prejardhje nga Kosova që së fundmi u transferua te Fenerbahçe, ka treguar se është në mëdyshje të përzgjedhjes së përfaqësueses që do të përfaqësoj.Ish lojtari i […] More

 • in ,

  Ismet Munishi i “lutet” Edi Ramës

  Në një kohë kur futbolli në Shqipëri ka ndaluar, dhe negociatat mes qeverisë dhe Liges profesioniste po vazhdojnë një kërkesë e pazakontë ka shkuar kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama.Pikërisht është , trajneri i Ballkanit te Suharekës Ismet Munishi, ai që ka komentuar në profilin zyrtar të kryeministrit, duke i kërkuar që të bëjë kompromis dhe […] More

 • in

  Zv/trajneri i Kombëtares: Ja pse po luajmë me 3-5-2

  Ish futbollisti i Kombëtares dhe aktualisht zëvendëstrajner i Kombëtares, Ervin Bulku ka bërë analizën e kombëtares kuqezi në emisionin “Pressing” në ABC News, ku ndër të tjera thotë: “Nuk është vetëm zgjidhja e trajnerit për të sjellë kaq lojtarë të ri, duhen parë edhe kushtet dhe situata e pandemisë.Nuk mendoj se është diçka e keqe, […] More

 • in ,

  Ulen gjakrat: Ja kur vendoset përfundimisht për bojkotin

  Bojkotit të futbollit po shkon ndoshta drejt fundit. Këtë të enjte, presidenti i Ligës Profesioniste të Futbollit dhe i Fidel Ylli, personi i deleguar nga qeveria për të diskutuar mbi këtë çështje, patën një takim në zyrat e ministrisë së finanncave ku diskutuan pikërisht mbi mundësinë e rinisjes së futbollit dhe gjetjes së një zgjidhje […] More

 • in ,

  Ballisti: Edi Reja supertrajner, por duhet ti jepet pushtet

  Njeriu i dronit, Ismajl Morina-Ballisti, ka folur për trajnerin italian të Kombëtares, Edi Reja. Reja është super trajner, por Federata duhet që t’i jap pushtet absolut. Të afërmit e lojtarëve kur shkojnë të vizitojnë futbollistët tanë futen në ambientet e tyre si të ishin në bar, shkruan Albania team. “Kur ishte De Biasi nuk ndodhte […] More

 • Hot Popular

  in ,

  Publikohen vazot: Mund të kemi përballje Shqipëri – Kosovë

  Janë përcaktuar vazot, për kualifikimet e botërorit 2022 që pritet të mbahet në Katar.Shorti i cili pritet të tërhiqet në muajin dhjetor 2020, pas përfundimit të ndeshjeve të Ligës së Kombeve do të përcaktoj edhe skemën zyrtare të vazove kualifikuese.Sipas grafikonit të publikuar (pjesa e shteteve qe jane të hijëzuara me të gjelbërt e kanë […] More

 • in , , , ,

  Shqiptarë e Napolit na përshendesin nga karantina

  Dyshja shqiptare e Napolit, mbrojtësit Amir Rrahmani dhe Elseid Hysaj, janë fotografuar së bashku në seancën stërvitore të Napolit.Fotografinë e ka publikuar, kapiteni i Kosovës në rrjetin social “Instagram. Kujtojmë se pas zhvillimeve të fundit, dyshja shqiptare ishin karantinuar nga ekipi, dhe nuk ishin lënë as ne grumbullimet e përfaqësueseve të marrin pjesë. Hysaj , […] More

 • in ,

  Bojokoti: Qeveria shqiptare, “gjysëm hapi”për kërkesat e Ligës profesioniste?

  Qeveria shqiptare, ka bërë një “gjysëm hapi” për të plotësuar një nga katër kërkesat e futbollit. Ministra e Ekonomisë Anila Denaj, ditën e sotme ka prezantuar në parlament për uljen e TVSH-së nga 20% në 6% të investimeve në infrastrukturën sportive. Qeveria shqiptare po ndërmerr një masë, e cila vjen në vijim të disa masave […] More

Load More
Congratulations. You've reached the end of the internet.