More stories

 • in

  Etien Tare, pjesë e Lazios, për ndeshjet e Champions League

  Etien Tare, djali i iah futbollistit Igli Tare është përfshirë në listën e Champions-it, të ekipit të parë. Kjo për shkak të rregullores të vendosur nga UEFA, që në listë duhet të jenë të pranishëm edhe disa futbollistë nga ekipet e të rinjve. Bashkë me Taren, është përfshirë edhe djali i legjendës Peruci, Matia. Tare […] More

 • in

  Ahmedi i Shkëndijes pret ftesë nga Kombëtarja

  Mesfushori i Shkëndijes, Valon Ahmedi ka folur për emisionin ” Zonagol” në Supersport. “Pas pandemisë i kemi nisur përgatitjet me moton “një për të gjithë e të gjithë për një”. Shkëndija është si familje, përfaqëson të gjithë shqiptarinë. E nisëm mirë në Europë, nuk patëm shumë fat me shortin, edhe pse me Tottenhamin luajtëm mirë. […] More

 • in

  Mitaj: Isha në ankth, kur më thanë se do jem titullar

  Mario Mitaj, është talenti shqiptar i radhës që ka debutuar mbrëmë pë ekipin grek AEK. 17 vjeçari, i cili luan edhe për kombêtaren U17 të Shqipërisë, ka dhënë një intervistë pas ndeshjes kundër PAOK. Ishte debutimi im dhe ndeshje e rëndësishme për ekipin. Jam i lumtur që bëra mirë dhe uroj të kem më shumë […] More

 • in

  Zyrtare: Roma-Benevento: Kumbulla në stol

  Marash Kumbulla do të jetë në stil sonte, në ndeshjen Roma-Benevento. Qendërmbrojtësi shqiptar, që u transferua së fundmi nga Verona tek Roma për rreth 20 milionë euro, është lênë në stol nga Fonseca në përballjen me Beneventon. Mbetet për tu parë nëse Kumbulla do të rikthen besimin e trajnerit për ndeshjet e ardhshme, pasiqë javën […] More

 • Trending

  in

  (Video) Talenti shqiptar golin e 13-të në Finlandë

  Futbollisti shqiptar Albion Ademi, ka shënuar gol për Mariehamn ndaj SJK. Pavarësisht kësaj, talenti i Kombëtares shpresa, nuk arriti të shmang humbjen e ekipit të tij ndaj SJK. Ademi, me këtë gol të shënuar, që ishte 13-ti në sezon, ndodhet në vendin e dytë të top shënuesve në Finlandë, me vetëm 1 gol më pak […] More

 • Trending

  in

  (Video) Sulmuesi i shpresave mposht Hajdukun e Splitit

  Sulmuesi i ekipit shpresa të Kombëtares shqiptare, Emir Sahiti ka shënuar golin e fitores për ekipin e tij Shibenik si nikoqir i Hajdukut të Splitit. Sahiti shënoi në minutën e 32-të të takimit, gol i vlefshëm për ekilin e tij që e largon përkohësisht nga zina e rrezikut në ligën elite kroate të futbollit. More

 • Trending

  in

  Ndeshja e Barcelonës ne Champions me arbitër shqiptar

  Arbitri me origjinë shqiptare, Bekim Zogaj do të jetë njëri nga anësoret e ndeshjes Barcelona-Ferencvarosh. Zogaj, i cili gjykon në kampionatin zviceran, është zgjedhur nga UEFA, si një nga anësorët e gjyqtarit kryesor Sander Sharër për ndeshjen e Ligës së Kampioneve. Kjo do të jetë hera e parë që një gjyqtar shqiptar do të ndajë […] More

Load More
Congratulations. You've reached the end of the internet.