More stories

 • in

  Klubet e Gjilanit nuk gabojnë

  Gjilani ka regjistruar fitore jashtëzakonisht të vështirë në ndeshjen e sotme kundër Drenicës. Në ndeshjen që u zhvillua në stadiumin e qytetit në Gjilan, skuadra e Gentjan Mezanit ka marrë tri pikë të arta, shkruan “Zeri.info”. Ndeshjen e vlefshme për javën e 13-të në Superligën e Kosovës, Gjilani e fitoi me rezultat minimal, 1:0. Golin […] More

 • in

  Arbëria merr pikë të plota përballë Besës

  Arbëria ka arritur fitore të rëndësishme përballë Besës (1-0) në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin “Agron Rama” në Obiliq, e vlefshme për xhiron e 12-të në Superligën e Kosovës në futboll. Skuadra nikoqire bëri më shumë përpjekje në gjysmën e parë, ndonëse nuk munguan as tentativat e mysafirëve. Sidoqoftë, ekipet shkuan në pushim me rrjetat […] More

 • in

  Drita e Prishtina ndajnë pikët, Llapi ju kthehet fitoreve

  Ndeshja derbi e javës së 11-të, mes Dritës dhe Prishtinës e zhvilluar ne Gjilan dhe ka përfunduar me rezultat 0:0. Pavarësisht rasteve, të dy skuadrat, ndeshja u mbyll me rezultat të bardhë 0-0. Rastin më të mirë e pati skuadra vendase e cila penalltinë e akorduar nuk mundi ta shëndërroj në gol. Pas këtij barazimi, […] More

 • in

  Rikthehet superliga, sot derbi Drita – Prishtina

  Rikthehet superliga e Kosovës, sot në program janë tre ndeshje, ku spikat derbi mes Dritës – Prishtinës. Ndeshje mjaft intresante pritet të jetë edhe ajo mes Ferronikelit dhe Drenicës që zhvillohet në “Bajram Aliu”.Ndërsa, në Podujevë skuadra e Llapit që po kalon nëpër një formë tejet të v nikoqire e Trepçës ’89.Te gjitha ndeshjet fillojne […] More

 • in

  Kosova e bën zyrtare: Ska futboll në fundjavë

  Federata e Futbollit e Kosovës njofton opinionin dhe klubet anëtare të saj se të gjitha ndeshjet e parapara për t’u zhvilluar këtë fundjavë janë shtyrë për mesjavë. Në fakt, me vendimin e ri të Qeverisë aktivitetet e futbollit nuk janë ndërprerë, por FFK e ka vlerësuar si të nevojshme shtyrjen e ndeshjeve të kësaj fundjave, […] More

 • in

  Vendimi absurd: Ndalohet qarkullimi, futbolli lejohet?

  Qeveria e Kosovës ka miratur një varg masash për fundjavë, për parandalimin e virusit Corona. Përveç mbylljes së shumë veprimtarive biznesore do të karantinohet edhe Prishtina dhe disa prej qyteteve përreth.Me këtë vendim, është shfuqizuar vendimi i kaluar që lejon aktivitetet sportive nëpër palestra, por që ato në ambient të hapur do të lejohen. Mirëpo […] More

 • in

  Batatina sërish i fajëson arbitrat për humbjen nga Gjilani

  Llapi asesi të këndellet. Skuadra e trajnerit Tahir Batatina, ka humbur ndeshjen derbi me Gjilanin me rezultat bindës 2-0, dhe është fundosur në tabelë me vetëm 5 pikë nga 10 xhirotë e luajtura. Pas ndeshjes, trajneri llapjan, përsëri u kap me gjyqtarët që sipas tij ndikuan në humbjen e ndeshjes. “Filluam ndeshjen në mënyren më […] More

 • in

  Drita nuk ndalet, Prishtina fiton pas 3 humbjeve rresht (video)

  Janë mbyllur tre ndeshjet e superligës së Kosovës në futboll, të programuara për ditën e sotme.Drita ka fituar me rezultat 0-1 ndaj Trepça ’89 në ndeshjen e javës së 11-të të Superligës së Kosovës në futboll. Skuadra nga Gjilani mori tri pikë shumë të vështira në Mitrovicë ndaj një minatorëve që ishin shumë të organizuar […] More

 • in

  Superliga e Kosovës: Sot luhen 3 ndeshje

  Sot nis java e 11-të e superligës së Kosovës në futboll, ndërsa që nesër do të zhvillohen edhe dy ndeshje te tjera. Kampioni aktual udheton drejt Mitrovicës ku e pret përballja me ekipin e Trepçës 89, ndërsa ndeshje mjaft interesante pritet të jetë edhe në Prishtinë ku bardhëekaltërit presin skuadrën simpatike nga Lipjani, Arbërinë.Ndeshja e […] More

 • in

  Daku tregon nëse do tê kthehet tek Osijek

  Futbollisti më në formë i momentit në Superligë, Mirlind Daku ishte dje mbrëma i ftuar në emisionin Kampionët, shkruan Gazeta Olle. Daku foli rreth formës së tij momentale dhe rreth të ardhmes, a do të kalojë kartoni i tij tek Ballkani apo jo mbetet të shihet. “Një super sezon që nuk e kam pritur, e […] More

Load More
Congratulations. You've reached the end of the internet.