More stories

 • in

  Drenica “shtang” Llapin, Prishtina goleadë ndaj Besës

  Drenica ka fituar me rezultat 1-0 në udhëtim te Llapi në kuadër të javës së gjashtë në Superligën e Kosovës. Llapjanët e filluan mjaftë mirë takimin, duke rrezikuar me anë të Savas që kishte dy mundësi të mira, mirëpo portieri Arion Ymeri ishte në vend. Fitore të thellë ka realizuar edhe Prishtina, pasi skuadra bardhekaltër […] More

 • in ,

  Ballkani “përmbys” Arbërinë (tabela)

  Ballkani i ka mposhtur më me vështirësi sesa është pritur debutuesit e superligës, Arbërinë.Skuadra nga Suhareka, e gjeti veten në disavantash në minutën e 35-të, kur shkupjani Sunaj Hasan realizoi për skuadrën nga Dobraja e Lipjanit.Pjesa e parë u mbyll me fitoren minimale të ekipit të Arbnor Morinës, por me fillimin e pjesës së dytë […] More

 • Hot Popular

  in ,

  Kosova apo Shqipëria? Përgjigjet Ademi

  Emri i Kemal Ademit kohëve të fundit ka qenë jo pak i përfolur në mediat e shkruara, për shkak të zgjedhjes për ta përfaqësuar Zvicrën apo Kosovën. Futbollisti me prejardhje nga Kosova që së fundmi u transferua te Fenerbahçe, ka treguar se është në mëdyshje të përzgjedhjes së përfaqësueses që do të përfaqësoj.Ish lojtari i […] More

 • in

  Ja kush do ti transmetojë ndeshjet e Ligës Unike

  Platforma televizive Art Motion ka nënshkruar sot dy kontrata; një me Federatën e Basketbollit të Kosovës dhe tjetrën me Ligën Unike të Basketbollit. Me marrëveshjet e reja basketbolldashësit kosovarë do të mund t’i ndjekin për tre vjetët e ardhshme të gjitha ndeshjet e basketbollit kosovar si dhe ndeshjes së ligës së përbashkët Kosovë-Shqipëri, njofton Klan […] More

 • in ,

  Ismet Munishi i “lutet” Edi Ramës

  Në një kohë kur futbolli në Shqipëri ka ndaluar, dhe negociatat mes qeverisë dhe Liges profesioniste po vazhdojnë një kërkesë e pazakontë ka shkuar kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama.Pikërisht është , trajneri i Ballkanit te Suharekës Ismet Munishi, ai që ka komentuar në profilin zyrtar të kryeministrit, duke i kërkuar që të bëjë kompromis dhe […] More

 • in

  Kozniku: Krerëve të FFK-së nuk dua as emrat t’ua dëgjoj

  Ish-futbollisti i mirënjohur shqiptar, Ardian Kozniku, në një rrëfim të gjatë për “Zeri.info”, ka analizuar ndeshjet e fundit të Kosovës, eliminimi nga Maqedonia, punën e trajnerit dhe reagimin që duhet bërë Federata pas dështimin në garat e “play off-it” në Ligën e Kombeve. Sipas Koznikut, ky rast nuk është dashur të lëshohet, pasi Kosova sipas […] More

 • in

  Kasapolli: Zhegrova e Berisha u përleshen mes vete, prandaj nuk ishin në Athinë

  Përfaqësuesja e Kosovës ndodhet pati një ecuri të dobët rezultatesh. Kasapolli i ftuar në T7 ka thënë të ketë zbuluar disa prapaskena nga grumbullimi i fundit i Kosovës. Ai ka thënë se ka dëgjuar se Edon Zhegrova dhe Valon Berisha kanë pasur një përleshje. “Kam dëgjuar se së fundmi kanë pasur një përleshje dyshja Berisha […] More

 • in

  Lala i quan absurde kritikat e tifozëve ndaj Rashicës

  Altin Lala ka folur në emisionin “Fax Sport” në lidhje me kritikat e fundit drejtuar Milot Rashicës për mos-ardhjen te Kosova në ndeshjen ndaj Maqedonisë së veriut. Lala, e ka cilësuar një absurditet. Kritikat që vijnë nga tifozët se nuk erdhi për Kosovën, nuk e di, absurde, flasin pa lidhje. Më thoni një lojtar që […] More

 • in ,

  Superliga: Java e derbit Gjilani – Drita

  Është publikuar orari i ndeshjeve të superligës për xhiron e 6-të. Vëmendjen nga kjo xhiro e merr derbi i Anamoravës, Gjilani – Drita, i cili luhet të dielen me fillim nga ora 13.30, shkruan asport. Xhiro e gjashtë, hapet me ndeshjen Arbëria – Ballkani, në stadiumin “Agron Rama” në Obiliq, me fillim nga ora 14.00 […] More

 • Hot Popular

  in ,

  Publikohen vazot: Mund të kemi përballje Shqipëri – Kosovë

  Janë përcaktuar vazot, për kualifikimet e botërorit 2022 që pritet të mbahet në Katar.Shorti i cili pritet të tërhiqet në muajin dhjetor 2020, pas përfundimit të ndeshjeve të Ligës së Kombeve do të përcaktoj edhe skemën zyrtare të vazove kualifikuese.Sipas grafikonit të publikuar (pjesa e shteteve qe jane të hijëzuara me të gjelbërt e kanë […] More

Load More
Congratulations. You've reached the end of the internet.