Kombëtarja

 • Miqësore: Shqipëri – Mali i Zi, (16:30)

  Kombëtarja e femrave në futboll luan sot ndeshjen e dytë miqësore me Malin e Zi, brenda tre ditësh. Ndeshja luhet në stadiumin “Loro Boriçi” të...

 • Skënder Gega:Kemi mungesa, por po kërkojmë talente.

  Kombëtarja U-21 do të luajë dy ndeshje miqësore në turneun që do të zhvillohet në Austri nga 21-25 maj kundër Ukrainës dhe Maqedonisë, megjithatë trajneri...

 • De Biasi publikon listën për 2 miqësoret

  Trajneri i Kombëtares së Shqipërisë Gianni De Biasi ka shpallur listën e futbollistëve tëcilët do të përfaqësojnë kuqezinjtë në dy takimet miqësore me Katarin në Spanjë dhe Iranin në Turqi. Katar – Shqipëri 22.05.2012...

 • Ujkani: Palermo me do per vete

  Edhe pse skuadra e Novarës ka rënë në Serie B, Samir Ujkani, sezonin e ardhshëm pritet që sërish të jetë pjesë e elitës së futbollit...

 • U21 Gega publikon listen

  Trajneri i Ekipi Kombetar te Under 21 Skender Gega ka shpallur listen e skuadres e cila do te marre pjese ne turneun e Austrise ne...

 • Hidi dhe Cana, Europa “thërret”, ata… përgjigjen!

  Portieri sapo është shpallur kampion me qipriotët e AEL Limasolit, por në të ardhmen mund të ndërrojë ambjent, pasi kërkohet nga skuadra shqiptarë. Për “luftëtarin”...

 • Gola Kuq e Zi

  Në Amerikë Hamdi Salihi (DC Junaijtid) 2 gola – Pas një kohe të kaluar për ambjentimin me futbollin amerikan në MLS, shkodrani është kthyer të...