Broja, lojtar i ndeshjes, mposht i vetëm Den Haag-en (video)

Xhiro e 5të në Eredivise, ka qenë ndeshja r parë e Armando Brojës si titullar tek Vitesse.

Sulmuesi shqiptar, e ka shfrytëzuar më së miri këtë rast të dhënë. Ai i ka dhënë fitoren klubit të tij me dy gola. Sidomos goli o dytë ishte një kryevepër, kur Broja kalon gjithë mbrojtjen e kundërshtarit dhe për ta vulosur rezultatin përfundimtar.

Pas ndeshjeve të Kombëtares, duket se Broja është rikthyer në formë.

Broja është vlerësuar edhe si lojtari i ndeshjes me notën maksimale 8.8.

Goli i parë:

Goli i dytë

Brojaaa, “shetitë” gjithë mbrojtjen e Den Hag dhe shënon (video)

(Video) Sulmuesi i shpresave mposht Hajdukun e Splitit