Bjellorusia merr kryesimin në grupin e Shqipërisë (tabela)

Bjellorusia udhëheq grupin 4 në Ligën C (Liga e Kombeve) teksa mposhti në shtëpi Kazakistanin.

Kjo të paktën, deri në nëntor kur pritet të zhvillohen edhr ndeshjen e fundit në kuadër për këtë edicion. Bjellorusët fituan me rezultat 2:0, që i mjaftoi për ti arkëtuar 3 pikë dhe për ta kryesuar grupin me 7 pikë, ku bënë pjesë edhe Shqipëria e cila ka mbledhur 5 pikë nga 4 ndeshje të zhvilluara.

Challandes: Jam i kënaqur me barazim

Ylli i Kosovës ndëshkohet me të kuq pas ndeshjes, mungon ndaj Sllovenisë