All posts by K.S

 • Përjashtohet kundërshtari, Calja i pesti në Olimpiadë

  aSport – Për peshëngritësin shqiptar Briken Calja dita e sotme ka sjellë një lajm pozitiv : me 326 kilogramët e ngritur ai është tashmë i pesti...

 • Hadërgjonaj : Duhet të zgjedh mes Shqipërisë dhe Zvicrës

  aSport – Transferimi i tij për 2 milionë euro nga Young Boys drejt Ingolstadt ishte tema e javës, edhe për faktin e shifrës rekord për klubin bavarez. Florent...

 • Calja i gjashti

  aSport – Dy provat e parealizuara në shkëputje dhe një në shtytje i kushtuan një pozicion në rënditjen e përgjithshme Briken Caljas, i cili, me 326...

 • Florent Hadërgjonaj, “mbreti i krosimeve” me idhull një kampion bote

  aSport – Në Zvicër njihet si “mbreti i krosimeve” dhe tani ka ardhur koha ta vërtetojë dhe në Bundesliga. Florent Hadërgjonaj, mbrojtësi me origjinë shqiptare që...

 • Balaj dhe Roshi i sjellin miliona Rijeka-s

  aSport – Të dy bashkë në Kroaci, të dy bashkë në Rusi. Shoqëria mes Bekim Balajt e Odise Roshit u konfirmua akoma më shumë këtë verë,...

 • Kontratë e re për Jahmir Hykën

  aSport – Forma e shkëlqyer e Jahmir Hykës me Luzern duket se do shpërblehet. Fantazistit shqiptar, autorit të tre golave këtë fillim sezoni, një vazhdim i...

 • Kaçe rikthehet në stërvitje, gati për Ajax-in

  aSport – Pas pushimeve të gjata dhe disa ditëve rehabilitim për të kaluar një dëmtim muskular, Ergys Kaçe më në fund është bashkuar me ekipin e...

 • Salzburg konfirmon 7 mungesa, trajneri vlerëson Partizanin

  aSport – Dy ditë përpara sfidës së kthimit mes Partizanit e RB Salzburg për raundin e tretë kualifikues të Uefa Champions League, vendasit austriak përgatiten me...

 • Shitja e Sane hap dyert për Avdijaj

  aSport – Dita e sotme u nis me një lajm që pritej prej disa ditësh. Leroy Sane, talenti 20-vjeçar i Schalke 04 do transferohet tek Manchester...

 • Kukeli : Kam ëndërr të ndihmoj të varfërit

  aSport – Pavarësisht se në karrierën e tij ka arritur shumë, Burim Kukeli ngel një njeri mjaft i thjeshtë. 32-vjeçari nga Gjakova, që ka fituar zemrat...

 • Memushaj pranë rinovimit

  aSport – Kapiteni nuk e lë anijen që po mbytet. Një shprehje e vjetër, por gjithmonë kuptimplotë. Megjithatë në rastin e Ledian Memushaj, shprehja mund të...

 • I dashur Lorik

  aSport –  I dashur Lorik, 13 vite më parë, në 11 qershorin e vitit të largët 2003, Hans-Peter Briegel të dhuronte një fanellë të rëndë...

 • Notat/ Partizani – RB Salzburg

  aSport – Mund të kishte arritur më shumë, por Partizani nuk shfrytëzoi avantazhin numerik të disa minutave dhe lojën shumë të mirë për të nxjerrë një...