All posts by K.S

 • Hyka : Kualifikimi objektivi ynë, ndryshe nuk ja vlen të luajmë

  aSport – Jahmir Hyka e humbi shansin e madh në karrierë për të qënë pjesë e Euro 2016, por tani mesfushori është rikthyer dhe ka synime të...

 • Latifi e ka merituar një shans në kombëtare

  aSport – Ishte viti 2013, kur tre talente të Prishtinës, Enis Gavazaj, Liridon Latifi e Lorik Aliu morën rrugën drejt Dortmundit. Të tre ishin në provë...

 • Duelet me Maqedoninë, një llogari për t’u rregulluar

  aSport – Rëndësi kanë tre pikët, për ta nisur sa më mirë një fushatë eleminatore drejt Rusi 2018 në një grup ku çdo gjë mbi vendin...

 • Notat e ndeshjes : Sa shumë gjashta…

  aSport –  Një ndeshje mesatare dhe shumë taktike ishte ajo mes Shqipërisë dhe Marokut, pa gola, pa shumë raste dhe me pak ritëm. E ashtu...

 • E fundit : Berisha kalon tek Atalanta

  aSport – Pak orë pas largmit të Berat Gjimshitit në huazim, Atalanta bëhet me një tjetër kuq e zi. Sipas informacioneve të aSport, Etrit Berisha është lojtari...

 • Zyrtare: Ajeti huazohet tek St.Gallen

  aSport – Talenti shqiptar i Augsburg, Albian Ajeti, do huazohet për një sezon tek skuadra zviceriane e St.Gallen. Sulmuesi 19-vjeçar, i blerë në merkaton e janarit...

 • Miqësorja ndaj Marokut, Hyka titullar

  aSport – Rikthimin në kombëtare pas më shumë se dy vitesh Jahmir Hyka do e shijojë në formacion. Forma e mirë e lojtarit në kampionatin zvicerian...

 • Nga Rumania te Maroku: Çfarë ndryshoi Europiani për legjionarët?

  aSport – Një kompeticion madhor si Euro 2016 është një vitrinë e madhe për të treguar aftësitë dhe për t’u ngritur në karrierë. Jo pak lojtarë...

 • Mavraj konfirmon : Nuk largohem

  aSport – Largimi i Mërgim Mavraj nga kampionati gjerman drejt Serie A ishte tema e javës së shkuar në Itali, me “Tuttomercatoweb” dhe Gianluca di Marzio-n që sponsorizoin...

 • Zyrtare : Rama tek Würzburger Kickers

  aSport – Pas muajsh spekullime e ardhmja e Valdet Ramës më në fund është vendosur : mesfushori i kombëtares shqiptare do transferohet tek Würzburger Kickers në Bundesliga...

 • Raffael: Sadiku më ka habitur

  aSport – Karriera e yllit të Borussia Mönchengladbach Raffael ka qënë e lidhur ngushtë me ligën e parë zviceriane dhe braziliani e kujton me nostalgji kohën...

 • Një italian për Teutën

  aSport – Sulmi i durrsakëve mund të marrë aromë italianë këtë verë, me Teutën që kërkon shërbimet e 25-vjeçarit Edoardo Defendi. Ish sulmuesi i Como-s dhe...

 • Livio Malaj, nga Besëlidhja tek Olympiacos-i

  aSport – Futbollit shqiptar asnjëherë nuk i kanë munguar talentet, madje ka “material” edhe për eksport. I fundit rast është ai i Livio Malajt, 15-vjeçarit...