All posts by K.S

 • Mavraj, Abrashi, Hadërgjonaj : Notat e shqiptarëve të Bundesliga-s

  aSport – Tre ndeshje të nxehta ishin në plan për lojtarët shqiptarë në Bundesliga këtë javë dhe të tre e nisën nga minuta e parë. Mërgim...

 • De Biasi : Gati rinovimi i kombëtares

  aSport – Gianni de Biasi ishte në verë pranë kombëtares italiane, por siç thotë ai, “ishte një person që e pengoi.” Sot ai vazhdon aventurën shqiptare,...

 • Ditari i një tifozi

  Petrit Osmani – Ora shënon 15.00 e drekës, tashmë shumë tifozë shqiptarë kanë arritur në Shkodër pasi sonte në darkë luan Kombëtarja e futbollit. Moti është...

 • Hysaj në mes të luftës mes të mëdhenjve

  aSport – Merkatoja më e nxehtë në nivelet e larta të futbollit europian bëhet për krahët e mbrojtjes. Kjo sepse tregu i futbollit modern nuk ka...

 • De Biasi : Na dënoi arbitri, tani luftojmë për vendin e tretë

  aSport – Trajneri Gianni de Biasi ka filluar të mendojë për sfidën e ardhshme me Italinë dhe për këtë arsye gjendej dje në stadium për të...

 • Si po na hedh FSHF hi syve me suksesin e kombëtares

  aSport – Viti 2016 dhe dy të tjerët që e paraprinë ishin padyshim vitet më të mira të kombëtares, edhe pse humbja me Izraelin na e...

 • Për të gjetur formën : Ajeti pranë huazimit

  aSport – Mbrojtësi shqiptar Arlind Ajeti mund të jetë drejt huazimit këtë merkato dimri, pasi pas dëmtimit të gjatë, “heroi” i Euro 2016 duket se ka...

 • Arroganca dhe inatet e de Biasi-t

  aSport – Gianni de Biasi do ngelë përgjithmonë në historinë e futbollit shqiptar. I ardhur në një periudhë të errët për kombëtaren, kur brezat po ndryshonin...

 • Analiza e një dite më pas

  aSport – Sigurisht vendimet e arbitrit janë të rëndësishme në rrjedhën e një ndeshjeje, sidomos kur përfshijnë dy kartona të kuq dhe dy penallti, por të...

 • Balaj e Gjimshiti “mposhtin” Ajetin e Sadikun

  aSport – Dueli i parë me kundërshtarin tonë direkt në grup, Izraelin, e sheh Shqipërinë nën presionin e fitores. Për këtë arsye duket se trajneri de...

 • Avdijaj pranë minutave të para në Bundesliga

  aSport – Pas muajsh problemesh nga dëmtimi, duket se shansi për Donis Avdijajn po vjen. E ndikuar edhe nga dëmtimet e shumta, së fundit Konopyanka, duket...

 • A janë zgjedhje meritokracie?

  aSport – Fytyra e Berat Gjimshitit pas lënies jashtë nga lista e 23 lojtarëve që udhëtoi për Francë nuk harrohet lehtë. Mbrojtësi kishte kontribuar mjaftueshëm në...

 • Shqipëri-Izrael luhet në Elbasan

  aSport – Vetëm pak ditë më parë, Federata Shqiptare e Futbollit me një deklaratë zyrtare deklaronte se spekullimet se sfida mes Shqipërisë dhe Izraelit do luhet...