All posts by A.K

 • Pro apo kundër kartës së tifozit

  aSport– “Nuk shitet pasioni për kartën e tifozit” ishte mesazhi që Tifozat Kuq e Zi shpalosën në ndeshjen Shqipëri-Spanjë. Shumëkush pyeti dhe u interesua mbi...

 • Basket, Tirana nis me fitore Ligën Ballkanike

  aSport– Tirana e ka nisur me fitore rrugëtimin e saj në Ligën Ballkanike. Basketbollistët kryeqytetas kanë mundur me rezultatin 78-66 Trepçën e Mitrovicës në një...

 • Pse nuk u bë publike lista e U-21?

  aSport– Sot kombëtarja jonë shpresa luan ndaj Izraelit ndeshjen e fundit eleminatore për Europianin e grupmoshës por për të mësuar emrat e futbollistëve që ka...

 • A vlen taktika në kampionatin shqiptar?

  aSport– Duke marrë shkas nga ndeshjet e fundit të Superligës dhe duke parë organizimin e keq të më shumë se një ekipi, natyrshëm më lindi...

 • “Shqipëria respektin e ka fituar”

  aSport- Julen Lopetegui ka fjalë domethënëse për Shqipërinë. Përpara ndeshjes së sotme në Shkodër, trajneri i Spanjës shpreh mendimin e tij mbi kundërshtarin që do...

 • Gashi, gol në fitoren e Colorado-s

  aSport– Shkëlzen Gashin nuk e ndal mosgrumbullimi në skuadrën kombëtare. Sulmuesi vazhdon të shënojë në SHBA, madje goli i fundit ka ardhur pak orë më...

 • Shaqir Tafa thërritet nga Shqipëria U-21

  aSport– Ëndrra e mbrojtësit të Palermo-s së të rinjve për të përfaqësuar Shqipërinë bëhet realitet. Shaqir Tafa për herë të parë thërritet nga Shqipëria. Ende...

 • Marash Kumbulla, një shqiptar gol Milan-it

  aSport– Në fitoren e thellë 2-6 që të rinjtë e Verona-s arritën në transfertë ndaj bashkëmoshatarëve të tyre të Milan, golin e barazimit të përkohshëm...

 • Gashi, dy gola në barazimin e Colorado-s

  aSport– Nuk kanë mjaftuar dy golat e sulmuesit shqiptar për t’i dhënë fitoren Colorado Rapids në përballjen jashtë fushe me Vancouver Whitecaps, pasi i gjithë...

 • Dëshirat dhe ëndrrat e Shaqir Tafës, talentit shqiptar të Palermo-s

  aSport– Historia e familjes Tafa nga Luzi i Vogël i Kavajës është ai ato të shumë shqiptarëve të tjerë që u larguan nga atdheu në...

 • Strakosha ndër më të dalluarit në debutimin me Lazio-n

  aSport– Paraqitje pozitive për Thomas Strakoshën në ditën e tij të debutimit në Serie A. Portieri i kombëtares shqiptare U-21 luajti si titullar i Lazio-s në...

 • Zyrtare: Derbi luhet të dielën në orën 19:00

  aSport– Caktohet dita dhe ora e përballjes mes Partizanit e Tiranës. Derbi i kryeqytetit do të luhet të dielën e 25 shtatorit, në orën 19:00,...

 • Vlerësimet e javës së tretë të kampionatit

  aSport– Rezultatet e javës së tretë të kategorisë superiore konfirmojnë Skënderbeun me pikë të plota në krye të renditjes. Luftëtari i Gjirokastrës gjen fitoren e...