More stories

 • in

  Serbët ndërtojnë stadium në Kosovë, çka po bënë FFK?

  Edhe pse është anëtarësuar qe katër vjet në UEFA e FIFA, Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) nuk po gjen dot mbështetje nga këto dy organizata për t’i ndaluar ndërhyrjet e egra të Serbisë brenda kufijve të futbollit kosovar. Vet rregullat e UEFA-s dhe FIFA-s ua ndalojnë shteteve anëtare të tyre ndërhyrjet në nj njëra-tjetrën […] More

 • in

  Munishi iu del në mbrojtje lojtarëve të Superliges.

  Zërave se Mirlind Daku nuk është i denjë, të luaj me Kosovën, trajneri karizmatik i Ballkanit i është përgjigjur në mënyrë të ashpër. Ai ka ironizuar, me kritikët, duke thënë se “ata që kan dalur nga kufinjtë vetëm për ekskurzion nuk kanë të drejtë të gjykojnë se a është në gjendje të luaj një lojtar […] More

 • in

  Napoli uron futbollistin shqiptar

  Mbrojtësi shqiptar, Elseid Hysaj, ka arritur shifrën e 150 ndeshjeve me skuadrën e Napolit në Serie A. Ka qenë skuadra napolitane, ajo që e ka uruar shqiptarin për ndeshjen e tij jubilare. More

 • in

  Prishtina njofton për lëndimin e Sabjen Lilajt

  Klubi futbollistik Prishtina, ka njoftuar në lidhje me shkallën e lëndimit të mesfushorit Sabjen Lilaj. Klubi bardhëekaltër njofton se Lilaj do ti mungoj dy javë Prishtinës. Njoftimi i plotë i klubit: Sabien Lilaj mungon dy javëMesfushori ka zgjatur muskulinPrishtinë, 19 tetor 2020 – Prishtina të shtunën ka mposhtur Besën 4:0, ndeshje kjo në të cilën […] More

 • in

  Immobile i ka dy fjalë për Vedat Muriqin

  Immobile ka folur për partnerin e ri të sulmit duke u shprehur se ai (Muriqi) ja kupton lëvizjet e tij. “Ai (Vedat Muriqi) është sulmues shumë i ndryshëm nga unë, ndoshta diçka i ngjashëm me Caicedon por jo edhe aq shumë. Dje bëm stërvitje për herë të parë së bashku dhe e pash që ai […] More

 • in

  Boksieri shqiptar merr “Çelësin e qytetit

  Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj i dhuroi sot “Çelësin e Qytetit” boksierit shqiptar të saposhpallur kampion bote, Robin Krasniqi. Duke i shprehur vlerësimet më të larta dhe mirënjohjen e veçantë për titullin që bën sot krenar çdo shqiptar, Veliaj tha se suksesi i tij është shembulli i njerëzve që nuk dorëzohen. “Jam shumë […] More

 • in

  Etien Tare, pjesë e Lazios, për ndeshjet e Champions League

  Etien Tare, djali i iah futbollistit Igli Tare është përfshirë në listën e Champions-it, të ekipit të parë. Kjo për shkak të rregullores të vendosur nga UEFA, që në listë duhet të jenë të pranishëm edhe disa futbollistë nga ekipet e të rinjve. Bashkë me Taren, është përfshirë edhe djali i legjendës Peruci, Matia. Tare […] More

 • in

  Ahmedi i Shkëndijes pret ftesë nga Kombëtarja

  Mesfushori i Shkëndijes, Valon Ahmedi ka folur për emisionin ” Zonagol” në Supersport. “Pas pandemisë i kemi nisur përgatitjet me moton “një për të gjithë e të gjithë për një”. Shkëndija është si familje, përfaqëson të gjithë shqiptarinë. E nisëm mirë në Europë, nuk patëm shumë fat me shortin, edhe pse me Tottenhamin luajtëm mirë. […] More

 • in

  Reagimi i RTSH: Po tentoni të ndërhyni në politikën editoriale

  RTSh ka reaguar përmes një shkrese, lidhur me vendimin e Ligës profesioniste. RTSH, shpreh shqetësim për prononcimin e Libohovës, duke kërcënuar se do të ndërmarrë hapat ligjore për këtë tentativë REAGIMI I RTSH SPORT: RTSH shpreh shqetësimin për prononcimin e presidentit të Ligës Profesioniste të futbollit, z. Edvin Libohova i cili ka deklaruar para mediave […] More

 • in

  Bojkoti: Nesër takimi në ministri

  Liga e Profesioniste e futbollit ka zhvilluar sot takimin e radhës, ndërsa pas saj ka folur Edvin Libohova. Kreu i Ligës është shprehur se Bojkoti do të vijojë dhe se nuk është marrë asnjë vendim për këtë gjë, ndërsa i është hequr e drejta RTSH-së për të transmetuar momentet më të mira të ndeshjeve për […] More

Load More
Congratulations. You've reached the end of the internet.