Zyrtare: Ballkani emëron trajnerin e ri

Klubi futbollistik, Ballkani ka emëruar trajnerin e ri.

Pak ditë pas largimit të trajnerit Ismet Munishi, ka qenë vet klubi mga Suhareka i cili e ka prezentuar timonierin e ri të “xhebrailave”.

Të dashur tifoz,

Kemi arritur marrëveshjen me trainerin nga Korça z. Bledi Shkëmbi.

Pas shume negociatave me trainer të respektuar, të cilët i kemi kontaktuar dhe të cilët i falenderojmë për shpalosjen e programeve të tyre dhe vullnetin për të bashkëpunuar .
Mirëpo, ai i cili na bindi për një bashkëpunim të ardhshëm tashme është timonieri më i ri FC Ballkani Bledi Shkëmbi, shkruan në faqen zyrtare të klubit.

Shkëmbi ka drejtuar skuadrën KF Teuta (Durrës) dhe Liria FC (Prizren) andaj kjo është sprova e tij e dytë në Superligën e Kosovës.

Lajmi i fundit: Gega jep dorëheqje nga Kukësi

Nuk ka fitues në klasiken e futbollit shqiptar, “lumë” golash në fitoret e Skënderbeut, Laçit dhe Apolonisë!