More stories

 • Turqi: Shijojeni golin e çmendur të Çekiçit (video)

  Endri Çekiçi nuk është përgatitur për të realizuar gola të thjeshtë, por të pamundur, shkruan sportekspres. Futbollisti shqiptar ka arritur që të gjejë golin e parë në Turqi pas aventurës shpërthyese te Ljubjana, atje ku shënonte thuajse në çdo javë. Ashtu siç e kemi përmendur në javët e fundit ka pasur një ngritje të madhe […] More

 • Hot

  Reja: Uroj që marsi të na gjejë në formë, rivalë si Anglia na motivojnëUroj që marsi të na gjejë në formë, rivalë si Anglia na motivojnë

  Trajneri i Kombëtares shqiptare të futbolli, Edoardo Reja ka deklaruar se shpreson shumë që lojtarët kuqezi të jenë në formë të mirë në muajin mars, kur nisin edhe eliminatoret e Botërorit 2022. Shorti i vendosi Shqipërinë në Grupin I së bashku me Anglinë, Poloninë, Hungarinë, Andorrën dhe San Marinon, teksa kuqezinjtë e nisin këtë aventurë […] More

 • Tirana me transfer “bombë”, zyrtarizon sulmuesin e Kombëtares shqiptare

  Tirana ka zyrtarizuar afrimin e parë në merkaton e janarit dhe bëhet fjalë për një goditje të bujshme nga bardheblutë. Taulant Seferi, i shumë përmendur për kalimin e tij te Shkëndija e Tetovës, e gjen veten nën ngjyrat bardheblu. Kryeqytetasit kanë njoftuar se është mbyllur me sukses marrëveshja me Young Boys për të huazuar sulmuesin […] More

 • Pretendenti për një vend në Kombërare vjen me një tjetër gol nga Turqia (video)

  Eduart Rroca vazhdon të shkëlqejë në Turqi, teksa ka qenë protagonist edhe ditën e sotme, në ndeshjen që Istanbulspor fitoi ndaj Adana Demirspor me rezultatin 3-1. Rroca dha asistin te goli i barazimit për skuadrën e tij në minutën e 37’, kur shënoi Zejbek. Gjithashtu Rrica ishte protagonist edhe te goli i tretë i Istanbulsporit, […] More

 • Reja: 2020, vit i vështirë dhe jonormal, por pozitiv në futboll

  Trajneri i Kombëtares Shqiptare të futbollit, Edoardo Reja ka bërë bilancin e vitit që po lëmë pas në futboll. Në një intervistë për fshf.org, tekniku Reja shprehet se pavarësisht vështirësive të shkaktuara nga covid-19,  bilanci për vitin 2020, duke iu referuar ndeshjeve të fundit të Kombëtares është pozitiv. Tekniku i kuqezinjve duket se ende nuk […] More

 • Trending

  Nuk ka fitues në klasiken e futbollit shqiptar, “lumë” golash në fitoret e Skënderbeut, Laçit dhe Apolonisë!

  Gola në spektakël por edhe rezultate surprizë në javën e 12-të të Kategorisë Superiore e fundit për vitin kalendarik 2020. Nuk prodhoi fitues derbi i Shqipërisë mes Tiranës dhe Vllaznisë. Në Selman Stërmasi kampionët e Shqipërisë barazuan 1-1 ndaj kryesuesve të Kategorisë Superiore, në një ndeshje shumë të luftuar dhe me raste të shumta për […] More

 • Zyrtare: Ballkani emëron trajnerin e ri

  Klubi futbollistik, Ballkani ka emëruar trajnerin e ri. Pak ditë pas largimit të trajnerit Ismet Munishi, ka qenë vet klubi mga Suhareka i cili e ka prezentuar timonierin e ri të “xhebrailave”. Të dashur tifoz, Kemi arritur marrëveshjen me trainerin nga Korça z. Bledi Shkëmbi. Pas shume negociatave me trainer të respektuar, të cilët i […] More

 • Lajmi i fundit: Gega jep dorëheqje nga Kukësi

  Klilubi futbollistik Kukësi njofton se për shkak të rezultateve të fundit, trajneri Skënder Gega ka vendosur të japë dorëheqjen. Pas ndeshjes, trajneri i ka komunikuar klubit vendimin për dorëheqje dhe ky vendim është pranuar dhe është vënë në dijeni presidenti i nderit Safet Gjici. Trajneri Gega ka shpjeguar arsyet e largimit nëpërmjet këtij mesazhi: “Prej […] More

Load More
Congratulations. You've reached the end of the internet.
Back to Top